Strona Główna

Dożynki Gminne 2017

Do Sołtysów i Rad Sołeckich

W związku z planowana inwestycją na terenie Plaży Miejskiej w Suszu informuję, że tegoroczne Gminne Dożynki przeprowadzone zostaną w miejscowości Ulnowo na stadionie, w dniu 03.września 2017r.

Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą w Ulnowie.

W związku z powyższym zwracamy się z prośbą o podjęcie działań przez Sołtysów, Rady Sołeckie oraz grupy mieszkańców związanych z przygotowaniem przez każde sołectwo, każdą wieś, wieńca dożynkowego oraz zaprezentowanie go podczas Dożynek Gminnych.

Wszystkie wieńce wezmą udział w Konkursie Wieńca Dożynkowego, który oceniany będzie przez Komisję powołaną decyzją Burmistrza Susza.

Trzy najładniejsze wieńce wytypowane przez Komisję otrzymają nagrody pieniężne w wysokości:

  • I miejsce   1500.00 zł
  • II miejsce  1000.00 zł
  • III miejsce  700.00 zł

Pozostałe wieńce otrzymają nagrody pieniężne w wysokości 400.00zł. Ponadto wszyscy otrzymają pamiątkowe podziękowania od Burmistrza Susza.

Informacji dotyczących organizacji dożynek gminnych udziela Czesław Radzicki - dyrektor SOK, tel:55 2786 116 lub kom 602355796.

Udział sołectwa w Konkursie Wieńca Dożynkowego proszę potwierdzić telefonicznie lub na piśmie do dnia 22 sierpnia 2017r.

Jednocześnie informuję, że wybrany w Konkursie Gminnym Najładniejszy Wieniec będzie reprezentował Gminę Susz podczas organizowanego przez Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Wojewódzkim Konkursie Wieńców Dożynkowych w dniu 17 września w Olsztynku w Muzeum Budownictwa Ludowego.

Program Gminnych Uroczystości Dożynkowych (03.09.2017r.).

Godz. 13.45 - Ustawienie się korowodu z wieńcami przed kościołem w Ulnowie gm. Susz.

Godz. 14.00 - Msza Święta Dziękczynna w intencji rolników.

Ok. Godz. 15.00 - Przemarsz Korowodu Dożynkowego na stadion.

Ok. 15.30 - Rozpoczęcie Gminnych Uroczystości Dożynkowych.

Ok. 19.00 - Zakończenie

Szczegółowy program dostarczony zostanie sołectwom w późniejszym terminie oraz dostępny będzie w internecie www.sok.susz.pl.

Organizator 

Suski Ośrodek Kultury

 

Dni Susza 2017

W przeciwieństwie do poprzednich lat,podczas tegorocznych Dni Susza nie padał deszcz. Wręcz przeciwnie było słonecznie i ciepło. Oficjalnego otwarcia święta naszego miasta dokonał Burmistrz Krzysztof Pietrzykowski oraz dyrektor naszego Ośrodka Pan Czesław Radzicki. Następnie rozpoczęła się realizacja zaplanowanego przez organizatorów programu.

Czytaj więcej: Dni Susza 2017

Biesiadnie i ludowo podczas pikniku majowego

3 Maja w ogrodzie przy kościele Św. Rozalii w Suszu odbył się organizowany przez Suski Ośrodek Kultury oraz proboszcza Mieczysława Adamczyka coroczny piknik majowy, który w tym roku przyjął formę przeglądu piosenki biesiadnej i ludowej.

 

 

Czytaj więcej: Biesiadnie i ludowo podczas pikniku majowego

IX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

W sobotę 29 kwietnie br. w hali CSiR w Suszu odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Susza. Organizatorem imprezy był Suski Ośrodek Kultury oraz Szkoła Tańca J&K Drobotko z Iławy.

 

 

Czytaj więcej: IX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

Spotkanie z Poezją 2017

W dniu 25 kwietnia 2017r. w naszym Ośrodku przeprowadzone zostały Gminne Eliminacje Konkursu pn ”Spotkania z Poezją”.

 

 

 

 

Czytaj więcej: Spotkanie z Poezją 2017

FreshJoomlaTemplates.com