26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Drukuj
Utworzono: wtorek, 16, styczeń 2018

W minioną niedzielę, tj. 14 stycznia 2018 roku w naszym mieście odbył się 26 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tradycyjnie, orkiestrowe granie rozpoczęło się od zlotu morsów. Ponad 100 osób wchodząc do lodowatej wody Jeziora Suskiego wsparło zbiórkę pieniędzy na sprzęt dla szpitalnych oddziałów neonatologicznych.

 

 

Na miłośników zimnych kąpieli oraz osoby, które w ciepłych ubraniach przyglądały się akcji czekała przygotowana przez Ochotniczą Straż Pożarną w Suszu gorąca grochówka.

Ponadto, w hali CSiR zaplanowano bogaty program artystyczny, który przewidywał występ zespołów Old And Young, Trio The Janeiro, Verdis oraz kabaretu Made in China. Swoje umiejętności zaprezentowali również kickoboxserzy z klubu Piechotka Team.

Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tym roku odbył się kiermasz ciast przygotowanych przez Niepubliczne Przedszkole w Suszu oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Jakubowie Kisielickim. Nie zabrakło także cieszącej się dużą popularnością loterii fantowej.

Punktem wieńczącym tegoroczną zbiórkę było „Światełko do nieba”, które w postaci barwnych fajerwerków rozświetliło Susz.

Dzięki wsparciu mieszkańców Susza i okolic oraz organizatorów, którymi byli: Suski Ośrodek Kultury, Dawid Nowakowski oraz 17 Suska Drużyna Harcerska udało się zebrać 20.067,33zł.

 

Galeria zdjęć.