Dożynki Gminne 2017 za nami

Drukuj
Utworzono: poniedziałek, 04, wrzesień 2017

W ubiegłą niedzielę, tj. 2 września 2017 roku w Ulnowie odbyły się tegoroczne Dożynki Gminy Susz. Podsumowanie żniw rozpoczęła dziękczynna msza święta, koncelebrowana przez księdza Ryszarda Dębskiego proboszcza parafii pod wezwaniem Matki Boskiej Częstochowskiej, podczas której poświęcony został chleb oraz wieńce dożynkowe. Funkcję starostów pełnili Barbara Tomaszewska i Stanisław Szpanel.

Po przejściu barwnego korowodu dożynkowego spod kościoła na boisko piłkarskie w Ulnowie, zgodnie z tradycją, starostowie przekazali gospodarzowi gminy – burmistrzowi Krzysztofowi Pietrzykowskiemu bochen chleba wypieczony z tegorocznych zbóż. Grupy dożynkowe z poszczególnych miejscowości naszej gminy zaprezentowały bogate i kolorowe wieńce, które były oceniane przez komisję konkursową, która za najpiękniejszy uznała wieniec przygotowany przez mieszkańców z Ulnowa. Drugie miejsce zajął wieniec z Jakubowa Kisielickiego a trzecie wieniec z Redak. Pozostałe wieńce otrzymały wyróżnienia.

Czas biesiady umilała działająca przy naszym ośrodku kapela ludowa „Suse” oraz zespoły: Non Stop i Boyfriend.

Całe wydarzenie prowadził dyrektor Suskiego Ośrodka Kultury Czesław Radzicki.

Serdecznie dziękujemy wszystkim firmom i osobom, które pomogły w organizacji corocznego święta plonów. W szczególności dziękujemy: Bankowi Spółdzielczemu w Suszu, Masarni „Kawscy” z Różnowa oraz firmie Mlekovita. 

Osobne podziękowania należą się zaangażowanym w organizację dożynek mieszkańcom wsi Ulnowo.