IX Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego

Drukuj
Utworzono: czwartek, 04, maj 2017

W sobotę 29 kwietnie br. w hali CSiR w Suszu odbyła się IX edycja Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Susza. Organizatorem imprezy był Suski Ośrodek Kultury oraz Szkoła Tańca J&K Drobotko z Iławy.

 

 

W tym roku w turnieju wzięło udział ponad 200 par z 34 klubów tanecznych z terenu całej Polski m.in.: Łomży, Gdańska, Chojnic, Warszawy, Bydgoszczy, Łodzi, Olsztyna, Ełku, Iławy.

Uczestnicy turnieju rywalizowali ze sobą w trzech blokach tanecznych, z których tradycyjnie najbardziej spektakularny był blok III - pokazowa gala, pełna wspaniałych tancerzy, barwnych strojów i pięknych układów tanecznych.

Tancerze walczyli zarówno o punkty, miejsce na podium, jak i o nominację do wyższej klasy tanecznej. Wyróżnieni tancerze zostali nagrodzeni. Medale wręczali, m.in.: Burmistrz Krzysztof Pietrzykowski Wiceburmistrz Zdzisław Zdzichowski oraz Dyrektor Suskiego Ośrodka Kultury Czesław Radzicki.

Suski konkurs tańca już od wielu lat cieszy się dużym powodzeniem, dzięki czemu wpisał się na stałe w kalendarz polskich turniejów tanecznych.

Szczegółowe wyniki turnieju można znaleźć TUTAJ.

Sponsorami wydarzenia byli: Bank Spółdzielczy w Suszu, Hotel - Restauracja „Warmianka”.

Galeria zdjęć.