Jarmark Świąteczny

Drukuj
Utworzono: wtorek, 18, grudzień 2018

W piątek w sali widowiskowej SOK odbył się, organizowany po raz pierwszy w naszym mieście, Suski Jarmark Świąteczny. Bogata w atrakcje impreza spotkała się z ciepłym przyjęciem przez mieszkańców.

 

 

 

Impreza rozpoczęła się o godz. 11.00 od wspólnego ubierania choinki, posadowionej przez budynkiem Suskiego Ośrodka Kultury. Na drzewku zawisły ozdoby, wykonane własnoręcznie przez dzieci z Przedszkola w Suszu i klas pierwszych suskiej Szkoły Podstawowej. Następnie impreza przeniosła się do wnętrza SOK, na scenie którego z jasełkami wystąpili podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy.

W południe Jarmark oficjalnie otworzył Burmistrz Susza. Nie zabrakło także świątecznych błogosławieństw księży proboszczów z obu miejskich parafii: Ryszarda Milewskiego oraz Radosława Klein.

Suski Jarmark Świąteczny miał formę kiermaszu ze stoiskami, oferującymi ozdoby, potrawy oraz upominki świąteczne. Swoje wyroby prezentowali: ŚDS, Warsztaty Terapii Zajęciowej, Szkoły Podstawowe w Kamieńcu  i Suszu oraz Stowarzyszenie Trzecia Młodość. O stronę kulinarną zadbali:  Piekarnia-Cukiernia Dwórznik, Zespół Szkół w Suszu, firma Rolmax oraz  Koła Gospodyń z Jakubowa Kisielickiego i Ulnowa. Dodatkowo na stoisku firmy WL Media w holu SOK na odwiedzających Jarmark czekały upominki i usługi, m.in. wykonywane na miejscu zdjęcia.

W imprezie aktywnie uczestniczyło także m.in. Nadleśnictwo Susz, które oprócz zorganizowania stoiska wsparło również event kilkudziesięcioma choinkami. Drzewka były co 30 minut rozlosowywane wśród uczestników świątecznego spotkania. Nie zabrakło oczywiście (zielonego, bo także od leśników) Świętego Mikołaja, który wręczał słodkości obecnym na sali dzieciom. Imprezę prowadzili: dyrektor CSiR Jarosław Piechotka oraz Cezary Oracki z Urzędu Miejskiego.

Suski Jarmark Świąteczny, zorganizowany przez Referat Promocji UM w Suszu we współpracy z Biblioteką Miejską, SOK oraz CSiR, trwał do godz. 17.30. Imprezę zakończył występ kapeli Suse oraz życzenia świąteczne, które wszystkim obecnym złożył Zastępca Burmistrza Zdzisław Zdzichowski.

Dziękujemy wszystkim wystawcom oraz mieszkańcom, którzy skorzystali z przygotowanych w piątek w SOK atrakcji. Podziękowania kierujemy również do firm: Jagram-Pro SA oraz Mlekovita za pomoc w organizacji imprezy, którą mamy nadzieję w przyszłych latach kontynuować i rozwijać. Wesołych Świąt!

ZDJĘCIA.

info. www.susz.pl