X Turniej Tańca Towarzyskiego za nami

Drukuj
Utworzono: środa, 09, maj 2018

W sobotę 5 maja w Suszu odbył się X Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Susza. Do tanecznej rywalizacji w hali CSiR stanęło 148 par z całej Polski.

 

 

 

 

W suskim turnieju tanecznym, którego pierwszy blok rozpoczął o godz. 10.00 Burmistrz Susza Krzysztof Pietrzykowski, pary taneczne rywalizowały w kilku klasach tanecznych i kategoriach wiekowych, od najmłodszych zawodników w wieku do 7 lat, aż po seniorów. Po częsci konkursowej dla najmłodszych uczestników, o godz. 13.30 rozpoczął się drugi blok tanecznych zmagań. Imprezę podsumowała Gala OTTT, która rozpoczęła się o godz. 17.00.

Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza Susza odbył się w tym roku już po raz dziesiąty. W pierwszej edycji wystartowało nieco ponad 40 par, w ubiegłorocznej – prawie 160 par. Jubileuszowa edycja również cieszyła się dużym zainteresowaniem klubów tanecznych z całego kraju. Wyniki suskiego turnieju widoczne są już na stronie Federacji Tańca Towarzyskiego https://baza.ftstaniec.pl/reg/LIVE/2018/20180505_Susz/

Organizatorami turnieju był Suski Ośrodek Kultury oraz Szkoła Tańca J&K Drobotko z Iławy.

Sponsorem Głównym Turnieju był Bank Spółdzielczy w Suszu.

Galeria zdjęć.